USPOŘÁDÁNÍ DNE:

08:00 – 8:45 příchod dětí do školičky, volná práce dětí
09:00 – 9:30 elipsa
09:30 svačina
10:00 – 12:00 projekt, práce s montessori pomůckami, pohybové aktivity, pobyt venku
12:00 – 13:00 oběd

13:00odchod dětí po obědě

13:00 – 15:00 odpočinek, čtení, poslech pohádky, spánek podle potřeby
14:00 – 14:45 kroužky
15:00 – 15:30 svačina
15:30 – 16:00 odpolední aktivity, individuální práce dětí
16:30 – 17:00 odchod dětí

Časový harmonogram je pouze orientační, přizpůsobujeme ho potřebám dětí a aktuální situaci.

KROUŽKY

Angličtina s rodilým mluvčím – během kroužku angličtiny si děti hrají, zpívají, prohlíží obrázkové knihy, tancují, cvičí, jsou výtvarně aktivní, a přitom vnímají lektora hovořícího anglicky a postupně s ním začínají samy komunikovat. Výuka je vedena lektorem z USA.

Hra na flétnu

Šikovné ručičky – děti si osvojují nejrůznější výtvarné techniky: kreslení, malování, modelování, lepení a koláže… a jiné netradiční techniky.

Gymnastika – gymnastická průprava zábavnou formou se děti učí základní gymnastické cviky. Tanec na hudbu, procítění hudby a reagování na rytmus.

Chovatelský kroužek – staráme se o naše zvířátka.

Hudebně dramatický kroužek – v dramatické výchově se zabýváme nejen hraním divadla, ale také se učíme různé básničky a říkadla.

JÓGA – cvičíme asány, povídáme si pohádky, zpíváme písničky, hrajeme si na zvířátka, rostliny, stromy. Cvičíme dynamicky, bez dlouhých výdrží a hlavně tak, aby jóga byla další zábavnou hrou.

Logopedie

Předškolní příprava

Vaření

STRAVOVÁNÍ:

Velkou pozornost věnujeme stravování a pitnému režimu dětí po celý den. K dispozici mají čerstvou pitnou vodu, neslazené ovocné čaje, mléko nebo ředěný ovocný mošt. Dovoz obědů zajišťuje firma Mosaica catering. Rodiče mají možnost vybírat z denního menu, které nabízí masovou či vegetariánskou variantu oběda.

V době dopolední/odpolední svačiny si děti samy vybírají kolik, čeho budou jíst. Na výběr je vždy čerstvé ovoce a zelenina, mléčné výrobky, celozrnné pečivo, pomazánky, jogurty nebo cereálie.

Oběd se skládá z polévky a hlavního jídla.

Vedeme děti k tomu, aby jídlem neplýtvaly, aby si dávaly na talíř jen tolik, kolik snědí.